Vrtec Sonček pri OŠ Žužemberk 07 620 14 41, 030 717 740
 

Medvedki na travniku in v gibanju

Otroci iz skupine Medvedki smo mesec maj izkoristili za bivanje na prostem in znotraj na različnih terenih. Gibanje je bila naša prednostna naloga v letošnjem šolskem letu in tudi eden od ciljev za projekt Zdravje v vrtcu. Bivanje na prostem sva vzgojiteljici označili v drevo, kjer sva barvali listke. Letos smo bili od začetka januarja do konec meseca maja na prostem 90 ur, v času bivanja v vrtcu. Bivanje na prostem vključuje obisk gozda, travnika, sprehodi, bivanje na terasi in igrišču. Zunaj smo radi in se dobro počutimo – tudi bolj smo zdravi.

Spoznavali smo travnik preko vseh področji kurikula. Poslušali smo pravljici Trije metulji in Zelo lačna gosenica, se igrali s plišastimi žuželkami, raziskovali travnik, ustvarjali na temo, se igrali s senzorično škatlo in še in še…

Praznovali smo poletne rojstne dni! Vse najboljše Julijan, Nuša in Mark! Veliko navihanih in nasmejanih dni želimo!

Uživali smo v bazenu z žogicami. Otroci se neizmerno radi kopajo med njimi 🙂

Zapisala: vzg. Mateja Mišmaš

(Skupno 52 obiskov, današnjih obiskov 1)