Vrtec Sonček pri OŠ Žužemberk 07 620 14 41, 030 717 740
 

… MRAVLJICE SMO Z GOZDARJEM RUDIJEM ODKRIVALE GOZDNI SVET …

Mesec november je v skupini Mravljic zaznamovalo raziskovanje z gozdarjem Rudijem. V lepem jesenskem dopoldnevu smo se odpravili na pot po gozdni poti proti Cviblju do spomenika. Otroci so začeli nositi vejice na kup in deček je predlagal, da bi lahko zakurili ogenj. Ravno takrat pa se nam je pridružil gozdar Rudi in opazil, kaj si želijo raziskovati otroci. Pokazal nam je, kako kljub mokremu vremenu lahko na varen način zakurimo ogenj z brezovim lubjem.

Pot raziskovanja nas je vodila naprej proti gozdu, kjer smo preizkusili naša čutila v tipanju vejic, hoji po kupih šumečega listja in nadgrajevali spretnosti v štetju, razvrščanju in poimenovanju barv. Spoznali smo delo in poslanstvo gozdarja, ki zahteva ogromno delovnih veščin in ljubezni do narave.

Spoštovani gozdar Rudi! Iskrena Vam hvala, da ste otrokom in nama gozdni svet približali na tako zanimiv in srčen način.

Pripravila in uredila: Mateja Skobe

(Skupno 134 obiskov, današnjih obiskov 1)