Vrtec Žužemberk 07 30 87 107
 

Muca Copatarica pri Pikapolonicah

Predno nas je obiskala Muca Copatarica, smo ji pripravili pot do hiške, po kateri so najprej otroci iskali svoje copatke in izvajali gibalne, didaktične in finomotorične naloge. Tako smo jo z različnimi dejavnostmi vsak dan pričakovali: peli pesem Kje je copatek, ob aplikatih slikanice pripovedovali pravljico, jo poslušali pred počitkom, razvrščali copatke, iskali po čutni poti svoje copatke ter premagovali gibalne ovire v telovadnici, navijali volno, izdelovali lutke mucke, spoznavali matematične predloge na, v, pred hišo in kar je najpomembneje, vsak dan pospravili igrače in copatke. Nekega dne pa je prišla Muca Copatarica v obliki lutkovne predstave. Nato je med otroki zaživela igra vlog z lutkami. Lutka muca pa je vsakega otroka pred počitkom tudi pobožala.

(Skupno 71 obiskov, današnjih obiskov 1)