Vrtec Žužemberk 07 30 87 107
 

Pustovanje pri Miškah

Kaj boš pa ti za maškare? Vprašanje, ki je bil na dnevnem repertoarju najmanj en mesec pred pustom. Kako smo se ga razveselili, ko je prišel pust okroglih ust. Veselje, razigranost, nasmehi do ušes so nas spremljali vsepovsod. Letošnja naloga maškar ni bila odganjati zimo, temveč deliti in širiti dobro voljo. In veste kaj, nalogo smo odlično opravili.
Začeli smo z zgodnjimi pripravami, okrasili smo igralnico, vrtec skupaj z ostalimi skupinami vrtca ter odštevali dneve.
Pustni torek je prišel in z njim čudovite maškare. Prav vsi otroci so bili oblečeni v pustne šeme. Na začetku smo se predstavile vse maškare en drugemu v telovadnici, sledilo je pustno rajanje in pustna povorka po Dvoru.
Glasno petje in nasmejani otroci so priklicali številne krajane iz svoje hiše, da so nam pomahali. Posebej so se nas razveselili v trgovini, saj smo se prav vsi prišli pokazat prodajalkam ter strankam. Dobre volje smo odšli nazaj v vrtec ter veselo rajali še cel dan. Naslednji dan smo bili vsi pod vtisi pustnega dne, vsak otrok je pripovedoval o svojih pustnih dogodivščinah ter narisal sebe kot najlepšo maškaro.

 

Vzgojiteljice oddelka Miške

 

 

(Skupno 83 obiskov, današnjih obiskov 1)