Vrtec Sonček pri OŠ Žužemberk 07 620 14 41, 030 717 740
 

Ribice v mesecu septembru

  • Septembra je v skupino Ribice vstopilo 21 otrok. Hitro smo se začeli spoznavati, raziskovati prostor, oblikovati pravila… Žal so se hitro pojavila tudi prva obolenja, zato je v vrtec nekaj časa prihajalo le dobra polovica otrok. Prišlo je tudi do menjave treh otrok z drugimi skupinami, kar so otroci lepo sprejeli in se hitro prilagodili.
  • Uživali smo v igri, gibanju, sprehodih, ustvarjanju… vse to smo še posebno radi počeli v naravi.
  • Prešli smo na temo Varno v vrtec, ob kateri smo se tudi marsičesa naučili. Sodelovali smo v projektu »Ulice otrokom«, pri katerem so otroci risali na zaprto ulico. Ob risanju smo poudarili kako zelo promet onesnažuje okolje. Da promet onesnažuje okolje smo se naučili tudi preko zgodbe in igre BELI ZAJČEK. Nekateri starši se trudijo v vrtec prihajati peš ali pa peš prehoditi vsaj del poti, da bi naredili nekaj za lastno zdravje in hkrati zmanjšali onesnaževanje okolja. Za vsak prihod ali odhod peš, otrok prilepi belo pikico na sivega zajčka in tako nam postopoma uspeva očistiti zajčka.
  • Znanje o vključevanju v promet utrjujemo tudi ob deklamaciji NA POTEPU.

NA POTEPU

(Jelka Bukala)

PIKI BIL JE NA POTEPU,

TO POZNA SE MU NA REPU.

LE KAKO PREK CESTE HODI?

NI NAŠ PIKI KDORSIBODI.

PREDNO PREČKA OPAZUJE,

PREDNO PREČKA PRISLUŠKUJE.

HRUP MOTORJA, ČE SPOZNA,

PREKO CESTE NE ZDIVJA.

RAJE MALO ŠE POČAKA,

SAJ JE BOLJŠA CELA DLAKA.

TEBI PA SE VČASIH ZDI,

DA PREK CESTE BREZ SKRBI

MORAŠ PRITI CEL IN ZDRAV.

VENDAR NIMAŠ VEDNO PRAV.

TUDI ČE SE BO MUDILO,

ŠE PRISLUHNI IN POGLEJ,

PREDNO HOČEŠ KAM NAPREJ.

  • Obiskala nas je občinska redarka in se z nami podala na sprehod po bližnjih ulicah. Poti okrog vrtca so precej nevarne, zato smo se pogovorili in preizkusili, kako se najbolj varno vključujemo v promet.
  • Na sprehodih smo bili pozorni na prometne znake, nevarne odseke in na varno hojo.
  • Na temo prometa smo izvedli tudi gibalno urico v telovadnici, ki smo jo zaključili z masažo – avtopralnica, ki je bila otrokom zelo všeč.
  • zabavali smo se tudi ob predstavitvi plesne animacije in ob zabavni in poučni predstavi Miškinega gledališča – Žabica Brokolina in polž Sladkosned.
  • Radi tudi pojemo, se igramo po kotičkih, rišemo, rešujemo enostavne naloge, uganke in še marsikaj.

Vzgojiteljica Mojca Obrstar

(Skupno 75 obiskov, današnjih obiskov 1)