Vrtec Sonček pri OŠ Žužemberk 07 620 14 41, 030 717 740
 

Izobraževanje o gozdni pedagogiki

V mesecu aprilu smo imele strokovne delavke vrtca izobraževanje o gozdni pedagogiki. Pridružila sta se nam ga. Natalija Gyorek in g. Uroš Jelen. Oba prihajata iz Inštituta za Gozdno pedagogiko. Na prvem srečanju nas je ga. Natalija opomnila na vsa čutila, ki jih imamo in kako se otrok preko njih uči in zaznava svet okoli sebe. G. Uroš ima veliko znanja in strokovnosti glede motorike in gibanja otroka – seznanil nas je z refleksi ter osnovnimi gibanji v naravi. Oba sta nam podala nešteto novih znanj, ki so nam razširila obzorja. Vlila sta nam upanja, kako je bivanje v naravi za otroka celostno učenje in razvijanje možganov na nezavedni ravni. Še raje se bomo z našimi otroci odpravljale v naravo in jim omogočile kakovostne trenutke v našem vrtcu.

Zapisala: vzg. Mateja Mišmaš

(Skupno 82 obiskov, današnjih obiskov 1)