Vrtec Sonček pri OŠ Žužemberk 07 620 14 41, 030 717 740
 

Pomlad in mesec družine pri Medvedkih

Medvedki smo v mesecu marcu in aprilu raziskovali naravo – gozd, travnik, cvetje, listke, luknjice, špranje in živali… Radi smo zunaj, raziskujemo tla pod nami, krošnje nad nami in poslušamo kaj se dogaja okrog nas. Veliko bolj smo gibalno spretni kot na začetku leta, sedaj že tečemo in hitreje hodimo, tudi v hrib in dolino, po pesku, travi, … Igramo se tudi na igrišču, terasi in na pesku pri Grahkovi hišici.

Na sprehodu smo dobili narcise od gospe, pri kateri smo jih opazovali in vonjali.

V mesecu marcu smo se igrali z listki.

13 medvedkov v cvetoči naravi aprila

Spoznavali smo tudi člane družine (mami, očka, bratec, sestrica), poimenovali in iskali svojo družino, živalske družine, plesali in rajali na pesem Pri nas pa hiško zidamo, peli Mi se imamo radi, poslušali kamišibaj predstavo: Si ti naša mami? in raznorazne knjige o ljubezni, objemih, družini; zidali hiško iz kock in odpadnega materiala, se pogovarjali o čustvih in doživljanju ter sprejemanju en drugega kot skupine, si delili objeme in se božali v primeru konfliktov, se igrali v kuhinjskem kotičku in kotičku dom, …

Plešemo ob spremljavi kitare
Telovadimo in se razigbavamo
Kamišibaj: Si ti naša mami?

Uredila in zapisala: vzg. Mateja Mišmaš

(Skupno 86 obiskov, današnjih obiskov 1)