Pomlad je v naši skupini prinesla obilico zanimivih, poučnih in doživljajskih dejavnosti, ki so otrokom omogočile celostni razvoj skozi igro, raziskovanje in ustvarjalnost. Vzgojno delo smo zasnovale tako, da so otroci skozi izkustveno učenje razvijali naravoslovne spretnosti, čustveno in socialno kompetentnost, hkrati pa krepili tudi svoje telesne in ustvarjalne zmožnosti.

Posebno doživetje nam je prineslo opazovanje razvoja žabe, od mresta do odrasle žabe. Otroci so z veliko vnemo spremljali preobrazbo paglavcev in risali njihove spremembe, skrbeli za svežo vodo in čistost okolja v akvariju. Hvaležni smo družini Repar, ki nam je prijazno priskrbela mrest in žabo Mici, kar je omogočilo neposredno izkušnjo življenjskega kroga dvoživk. S tem smo krepili naravoslovno pismenost, sposobnost opazovanja in odgovornost do živih bitij.

Nadalje smo se posvetili sajanju fižola, kjer je vsak otrok samostojno posadil svoje seme, ga vsakodnevno zalival ter natančno beležil njegovo rast v svoj dnevnik opazovanja. Otroci so tako razvijali vztrajnost, potrpežljivost in znanstveni pristop k učenju. Proces rasti smo povezali tudi z literaturo, ob branju pravljice “Jakec in fižolovo steblo” smo ustvarjali svoje pravljice, jih risali in pripovedovali, kar je spodbujalo pripovedovalne sposobnosti, domišljijo in predopismenjevalne spretnosti.

Posebno skrb smo namenili tudi sajanju medovitih rastlin, ki smo jih prejeli v dar od Čebelarske zveze Slovenije. Skupaj smo jih negovali, opazovali njihov razvoj in jih nato presadili v bližino našega čebelnjaka Medo, s čimer smo otroke ozaveščali o pomembnosti čebel za ohranjanje narave in zdravega okolja.

Pomladno vreme smo izkoristili tudi za pohode po domačem kraju, kjer smo spoznavali kulturno dediščino domačega okolja, ob Dnevu Zemlje pa smo s pobiranjem smeti aktivno prispevali k čistejšemu okolju. V naši gozdni igralnici smo ustvarjali škratje hišice in se naučili novo pesem “Pozdrav gozdu”, s čimer smo razvijali čut za naravo, skupinsko ustvarjalnost in domišljijo.

V sklopu projekta Pasavček smo se osredotočili na prometno vzgojo. Otroci so skozi igro prepoznavali prometne znake, se vživljali v različne prometne situacije, skrbeli za svojo varnost na sprehodih ter igrali didaktične igre v telovadnici, kjer smo dodatno krepili tudi motorične spretnosti.

Seveda pa ni manjkalo tudi prazničnih in veselih trenutkov! Na lovu za velikonočnim zajčkom smo uspešno našli sladki zaklad, se ob vseslovenskem dnevu petja pridružili pevskemu dogodku v Auerspergovi železarni ter ponosno zapeli v družbi naših prijateljev.

Iskrene čestitke še našima slavljencema Tevžu in Klemnu, ki sta s svojima rojstnima dnevoma poskrbela za dodatno veselje v naši skupini. Posebno sladko doživetje pa nam je pričaral tudi obisk dvorske pekarne naše Medine, kjer smo se posladkali z odličnimi pekovskimi dobrotami in spoznali, kako nastajajo kruhki in sladice.

Zaključili smo tudi z zanimivimi delavnicami NEON, kjer so otroci zelo aktivno sodelovali in skozi različne ustvarjalne in gibalne vsebine razvijali socialne veščine, izražali svoje ideje ter spodbujali sodelovanje. Hvala Mateji in Mojci za odlično izvedbo delavnic!

Naše pomladno ustvarjanje je tako bogatilo različna področja otrokovega razvoja. Otroci so skozi vse dejavnosti razvijali občutek pripadnosti skupini, samozavest, ustvarjalnost in empatijo, kar so temelji za uspešno nadaljnjo učno pot.

Jožica Štrasberger, Natalija Kobe in Nika Lovše

(Skupno 22 obiskov, današnjih obiskov 10)