Tako otroci, kot tudi odrasli smo komaj čakali, da se začne najlepši mesec v letu, mesec december. Pri Ribicah smo v tem mesecu veliko ustvarjali, krasili našo igralnico in ostale prostore vrtca, se igrali, učili ter seveda izkoristili lepo vreme za sprehode in gibanje na prostem. Otroci so komaj čakali obiske dobrih mož, zato smo se tudi o tem veliko pogovarjali, prav tako o prazničnih običajih. Tudi v igralnici smo si naredili prijeten prostor ob lučkah in svečkah. Našim dobrim možem smo napisali tudi pisma, jih čez noč pustili na okenskih policah ter seveda upali, da jih pridejo iskati. Izdelali smo tudi voščilnice za starše, obiskali knjižnico, veliko peli in plesali ter se tudi zelo veliko igrali. Starejši otroci so obiskovali plavalni tečaj v Dolenjskih toplicah, mlajši pa so ta čas v vrtcu izkoristili za ustvarjanje in igro. V zadnjem tednu smo si ogledali tudi razstavo jaslic in lutkovno predstavo Babica zima gre na jug. Po predstavi nas je obiskal Božiček in dobili smo nove igrače za v igralnico. In čisto na koncu smo, kot se pred prazniki spodobi,imeli pravo praznično kosilo ter seveda čajanko z Mravljicami in Miškolini. Tudi naše vzgojiteljice niso pozabile na nas in nam zadnji dan pred počitnicami tudi one odigrale lutkovno predstavo Božiček v dimniku. Mesec je bil vsekakor lep in čaroben, sedaj pa smo veseli, da so končno na vrsti prazniki in počitnice. Upamo, da smo bili dovolj pridni, da nas tudi doma obišče kateri od dobrih mož. Med počitnicami pa si bomo nabrali tudi novih moči za vse nadaljnjo ustvarjanje in učenje. Tako, kot se za Ribice spodobi bomo odplavali v novo, še bolj čarobno leto 2018.

 

 

Pripravili Katarina Nose in Erika Gjerk

(Skupno 207 obiskov, današnjih obiskov 1)