Lepo jesensko vreme nam je nudilo veliko doživetij in raziskovanj  v naravi, kar smo tudi pridno izkoriščali.  V tednu otroka smo čas namenili druženju z vrstniki in starejšimi ljudmi ( peka palačink in jesenske delavnice na igrišču, športni poligon v naravi in pohod )  . Prva  pot nas je popeljala na bližnji hrib vse do spomenika na Cviblju.  Tam  smo se združili  s skupino RIBIC. Ni bilo lahko hoditi po strmih stezicah navzgor in navzdol, vendar kjer je volja , je tudi moč. In MRAVLJICE  to zmoremo. Naši vrstniki so nas na vrhu hriba  pričakali s sadno malico in ves napor je v trenutku izginil. Zaživela je igra v prijetnem jesenskem vzdušju. Nepozabno in poučno je bilo tudi srečanje  z družino na drugem bregu Krke, kjer živijo stari starši in prastarši  naše deklice Lore. Ob toplem in prisrčnem sprejemu, so nam razkazali malo kmetijo z vsem kar spada poleg in bolj za šalo kot zares pripravili majhen kupček koruznih štokov. Na presenečenje nas vseh, so otroci hitro ugotovili kako se tej stvari streže.  Pričelo se je ličkanje, kar pa je šlo otrokom zelo dobro od rok. Sledilo je presenečenje pod kupom, kar je bila še dodatna motivacija. Nagrajeni smo bili z« zeeeelo« dobro malico in hvaležnostjo ter nasmehom gospodarjev. Zadovoljni , polni lepih vtisov in bogatejši za izkušnje smo bili poplačeni tudi mi. Jesen je res lepa, če jo znamo poiskati, raziskati in opazovati. Možnosti je bilo veliko, kar prikazujejo spodnje fotografije.

Pripravili Anja in Zdenka

(Skupno 78 obiskov, današnjih obiskov 1)