Mesec marec je minil v znamenju družine. Otroci so v vrtec prinesli fotografije družin, ob katerih smo radi posedali in poimenovali posamezne družinske člane. V marcu smo izvedli tudi družinsko popoldne, kjer smo ustvarjali, se gibali, sladkali s piškotki in sploh uživali v druženju.

Veliko smo tudi ustvarjali: vsak otrok je s tiskanjem izdelal svoj pomladni travnik, rožico za materinski dan, piščančka, ki se je izvalil iz pisanega jajčka in škatlico z zajčkom, pred veliko nočjo. Večina otrok je komaj čakala, kaj bomo počeli, ko smo s prtom zaščitili mizo.

Radi smo odhajali ven: na teraso ali na igrišče in uživali na svežem pomladnem zraku.

Tudi v telovadnico vedno znova radi gremo. Otroci so vedno bolj spretni, zato jim različni gibalni izzivi ne delajo večjih težav.

Radi se igramo različne prstne igre in bibarije. Ena izmed naših najljubših igric je ljudska – Mi se z vlakom peljemo.

Ob številnih dejavnostih, ki potekaj v naši skupini opažamo, da smo vedno bolj samostojni. Nekateri že uspešno lulajo na kahlico, lepo že hodimo ob bibi, sami si sezuvamo copatke, nekateri jih uspejo že celo obuti… in vsi že lepo in samostojno jemo.

Vzgojiteljica Mojca Obrstar

(Skupno 78 obiskov, današnjih obiskov 1)