Po počitnicah smo se v vrtcu podali na pot spoznavanja vseh pomembnih reči za naše zobke. Teden smo pričeli z ogledom risanke Zobne miške, ki nas je nadvse prevzela. Medse smo povabili in sprejeli medicinsko sestro iz preventivnega kabineta NM, ki nam je pokazala, kako si na pravilen način čistimo zobe. Z njo smo se pogovorili o pripomočkih, ki jih potrebujemo, da bo naš nasmeh ostal čist in bleščeč. Za tem smo po skupinah pod budnim očesom medicinske sestre učili pravilno ščetkati svoje zobe v umivalnici vrtca. Drugi, ki so čakali, da pridejo na vrsto za umivanje, pa so pobarvali pobarvanke na temo nege zob ter ščetkanje preizkusili na zobnem dinozavru.

 

Prav tako, smo pri Miškolinih v tednu posvečenem zobkom ustvarjali in naredili prave umetnine s pomočjo odsluženih zobnih ščetk ter polepili velikanski zob iz kartona z vsem, kar našim zobem škodi. Naši prijatelji pri Ribicah pa so drugi zob polepili z zdravimi prigrizki in hrano, ki ni tako škodljiva za naše zobe.

 

(Skupno 629 obiskov, današnjih obiskov 1)