Ptički drugače žgolijo, bolj veselo, muce se predajajo vse toplejšim sončnim žarkom,  gospodinje pospravljajo okoli hiš ostanke listja, ki jih je prekrival sneg. Vse to smo opazili na prvi dan meteorološke pomladi, ko smo se odpravili na daljši sprehod. Naš cilj je bil cerkev sv. Roka. S seboj smo vzeli sočna jabolka, ki smo jih pojedli ob postanku na cerkvenem dvorišču. Od tu je bil prekrasen pogled na širšo okolico kraja.

Vzeli smo si toliko časa, da smo se odzvali prijaznemu povabilu Joninih staršev. Malo smo se posladkali, malo poigrali, najbolj zanimiv pa je bil ogled zajčka Sivka. Prav nič se nas ni bal in nekateri otroci so lahko otipali njegov mehak kožušček.

Ob vrnitvi v vrtec smo pri obrezovanju drevja zmotili Jakovega dedka. Zahvalili smo se povabilu na čaj, saj smo hiteli na kosilo.

 

(Skupno 91 obiskov, današnjih obiskov 1)