Na obisk v skupini smo povabili Aleksovega očka, ki je do nedavnega igral v ansamblu Urok. Poleg svojega poklica  mizar je tudi poučeval harmoniko. Z navdušenjem je stopil v igralnico. Pokazal kovček v katerem je harmonika. Iz kovčka pa se je kmalu zableščala čudovita modra harmonika. Povedal je, da je tudi on že zelo mlad začel igrati harmoniko, ker ga je navdušil stric. 

Aleks je bil zelo ponosen na svojega očka. Očka ni pozabil Aleksove harmonike doma. Ponudili smo stol zraven očka, da je držal in igral na svojo harmoniko.

Otrokom je predstavil harmoniko in pokazal, kako se nanjo igra.

Otroci so nestrpno pričakovali glas harmonike. Zapeli smo in zaplesali zraven. Ko je bilo konec pesmi pa smo vsakič slišali še in še.

Na koncu smo se zahvalili očku in ga povabili, da se še kdaj oglasi. To je bilo čudovito doživetje

Mateja Kuhelj

(Skupno 96 obiskov, današnjih obiskov 1)