V počastitev 25 letnice dnevov evropske kulturne dediščine, na temo praznovanja, smo tudi v vrtcu Žužemberk, enoti Stara šola, pripravili prav poseben program. Pred prireditvijo se je projekt odvijal dva tedna z različnimi delavnicami, intervjuji, obiski ter pripravami na “poroko”. Izjemno zanimive trenutke in dogodke iz skupin smo zajeli v krajši film ter ga predvajali obiskovalcem. Otroci iz skupine Miškolini in Ribice so s prikupnimi deklamacijami, pesmimi, plesi, igrami, kot so igra s stoli in klobuki pričarali pravo vzdušje poroke nekoč. Na harmoniki nas je spremljal harmonikaš Marko Udovč. Pevcev ni manjkalo! Peli smo od najmlajših do starejših, CICI pevski zbor in moški pevski zbor Cirila Zajca. Za piko na “i” nam je dramska skupina OŠ Žužemberk odigrala prizore snubljenja in ženitve. Seveda na poroki ne manjka smeha, dobre volje, glasbe, hrane in pijače! Skrbne roke babic, mamic in vzgojiteljic so poskrbele za praznično pecivo, ob katerem smo se še dolgo zadržali in si ogledali razstavo starih predmetov ter fotografij.

ga. Klavdija Longar

DSC 4343

DSC 4349

DSC 4353

 

DSC 4363

(Skupno 133 obiskov, današnjih obiskov 1)