V mesecu družine nam družinski člani otrok popestrijo vzgojni program s svojimi obiski v skupini. Danes nas je obiskala Vita Hren, sestrica naše Ele, ki je otrokom skupine Miške in Metulji, predstavila saksofon, za katerega pravijo, da je instrument, ki joče, vzdihuje in sanja in je sedaj eden najbolj priljubljenih instrumentov.

Vita že vrsto let vztraja v glasbeni šoli. Otrokom je zaigrala kromatiko –  vse tone na saksofonu in skladbo Edita. Zaigrala je tudi nekaj otroških pesmic, katere so otroci spremljali s petjem.

Vsak otrok, ki je želel, je pihnil v trobilo. Otroci so bili navdušeni nad zvokom.

Na koncu so ji pomagali očistiti saksofon, kar je bil tudi poseben dogodek.

Zahvaljujemo se, nasmejani Viti, za prijetno in spoznavno druženje. Pravi, da jo delo z otroki veseli. Če bo vztrajala pri svoji študijski odločitvi bo njeno glasbeno znanje bogat doprinos pri vzgoji predšolskih otrok.

                                                           Vzg. Slavka Hrovat

(Skupno 317 obiskov, današnjih obiskov 1)