V marcu so potekale priprave na družinsko srečanje ter izvedba le tega, izdelovanje spomladanske dekoracije, dejavnosti na temo družine in obisk mamice nosečnice.

Otroci so spoznali ljudski običaj barvanja pirhov s čebulo in si ogledali lutkovno predstavo, ki jo je odigrala ga. Barbara, Piščanček Jaka. Tema predstave je bil piščanček, ki se je izvalil iz jajca in iskal svojo mamico.

V okviru teme o družini so otroci poimenovali svoje družinske člane na fotografijah, ki so jih prinesli v vrtec, se igrali simbolne igre z dojenčki in v kuhinjskem kotičku. Spoznali so nosečo mamico. Od doma pa so prinesli dojenčke in vozičke. Preko zgodbe Piščanček Pik so spoznavali in se vživljali v osnovna čustva. Peli smo pesmice o mamici, očku ter izvajali prstno igro Deset prstkov itd.

Utrinke iz teme o družini in barvanja pirhov si ogelejte na spodnjih fotografijah.

vzg. Mateja Repar Sili

(Skupno 112 obiskov, današnjih obiskov 1)