ZDRAVJE V VRTCU

»Kar se Janezek nauči, to Janezek zna.« V predšolskem obdobju si otroci pridobijo izkušnje, stališča in vzorce vedenja, ki jih večinoma obdržijo vse življenje.
V vrtcu Žužemberk, enoti Stara šola smo čas v novembru posvetili zdravju v vrtcu: obisk preventivne sestre iz zobozdravstvenega in preventivnega kabineta ZD Novo mesto, igra vlog Zdravnik, pravljice, deklamacije, pravilno umivanje rok, pitje nesladkanega čaja in vode, navajanje na ustrezno kihanje, kašljanje, jutranje umivanje zob v vrtcu, priprava sadno zelenjavnih krožnikov, pogovor o zdravi in nezdravi hrani, veliko gibanja na prostem, navajanje na negovanje svojega telesa, … Z vsebinami želimo spodbuditi, da bi se vsakodnevno odločali za zdrav način življenja na vseh področjih, ki vplivajo na kvaliteto zdravja.
Ga. Štefka Jarc

20161109_092907

(Skupno 127 obiskov, današnjih obiskov 1)