V mesecu novembru so potekale dejavnosti na temo zdravja.

V prvem delu so otroci spoznavali zdravo prehrano, v drugem delu je potekal medeni teden in v tretjem delu so se seznanjali z zdravim telesom.

Preko zgodbic Debela repa, Zaspana lisica, kjer so omenjeni zdravi pridelki, so se otroci seznanjali z zdravo prehrano. Spoznavali so jo tudi na fotografijah in s čutili tipa, vonja (fotografije v predhodnem članku o jeseni in jesenskih pridelkih, ki jih je prinesel en deček v vrtec). Vključili smo prav tako čutilo okusa, kajti pred otroki smo pripravili zdravo sadno kašico, ki so jo z užitkom pojedli. Med rutinskimi obroki smo se posvečali poimenovanju različne prehrane in tudi okušanju novih okusov. V povezavi  s to temo so potekale tudi druge dejavnosti kot npr. oblikovanje plastelina, igra s kinetičnim peskom, didaktična igra razvrščanja sadja po barvah…

Vzg. Mateja Repar Silič

Zgodba Repa velikanka
Zgodba Zaspana lisica
Priprava in uživanje sadne kašice
Oblikovanje plastelina
Igra s kinetičnim peskom
Didaktična igra razvrščanja sadja po barvah
Lovljenje milnih mehurčkov in igra z žogicami na terasah vrtca

(Skupno 308 obiskov, današnjih obiskov 1)