Ta teden na domačiji Rezelj potekajo Dvorski likovni dnevi, kjer sodeluje kar 16 uveljavljenih slovenskih in tujih umetnikov. Tudi otroci iz Vrtca Dvor so imeli priložnost aktivno sodelovati na njih. V torek, 8.8.2017, smo si najprej ogledali nastajanje slik, ga. Ana Cajnko nas je popeljala po domačiji, kjer so se nam predstavili umetniki in povedali nekaj o svojih delih, nato pa nas je g. Janko Orač povabil, da se jim pridružimo pri slikanju.

Tako smo naslednji dan, 9.8.2017, sprejeli izziv in se za en dan prelevili v slikarje. Otroci so dobili vsak svoj list, čopič in akrilne barve, nato jim je akademski slikar g. Orač razložil, kako se barve mešajo med sabo, zakaj in kako se prelivajo in mali slikarji so pričeli z delom. Nastajale so prekrasne slike.

Razstavo naših izdelkov-umetniških slik, pa tudi novonastalih del znanih umetnikov, si lahko ogledate v petek, 11.08.2017, na domačiji Rezelj, ob 18.30h. Vabljeni!

Hvala družini Rezelj za sodelovanje.

 

Jožica Štrasberger

(Skupno 219 obiskov, današnjih obiskov 1)