V okviru obogatitvenega programa Vrtca Žužemberk bomo tudi letos izvajali brezplačni športno-gibalni program GIBALNE URICE, ki je namenjen otrokom od 2. do 6. leta starosti in njihovim staršem. Starši pri vadbi aktivno sodelujejo in poskrbijo za varnost otroka.

Na gibalnih uricah bomo izvajali program MIŠKA ELI- vadbo za predšolske otroke, ki jo je pripravila Sokolska zveza Slovenije. V programu so prisotne vse prvine, ki pospešujejo otrokov psihični in fizični razvoj. Z osvojitvijo znanj otroci pridobijo medaljo Miške Eli:

  • Medalja za sodelovanje za otroke letnik 2015 (2-3 leta),
  • Bronasta medalja za otroke, letnik 2014 (3-4 leta), ki vadijo skupaj s starši in uspešno izvedejo naloge iz programa,
  • Srebrna medalja za otroke, letnik 2013 (4-5 let), ki vadijo skupaj s starši in uspešno izvedejo naloge iz programa,
  • Zlata medalja za otroke, letnik 2012 (5-6 let), ki vadijo skupaj s starši in uspešno izvedejo naloge iz programa.

Cilji programa:

  • Izboljšanje motoričnih sposobnosti otrok.
  • Ohranjanje in izboljševanje zdravja.
  • Razvijanje orientacije v prostoru.
  • Spoznavanje osnovnih gimnastičnih prvin na orodjih.
  • Vsestranski razvoj otrok.
  • Obojestranska aktivnost staršev in otrok za boljše medsebojno razumevanje.

Gibalne urice bodo potekale:

na Dvoru: vsak ponedeljek od 16.15 – 17.00 ure za mlajše ter od 17.00-17.45 za starejše otroke v telovadnici PŠ Dvorizvajalki ga. Jožica Štrasberger in ga. Mateja Kuhelj, strokovni delavki Vrtca Žužemberk.

v Žužemberku: vsak torek od 16.30 – 17.30 ure v telovadnici OŠ Žužemberk, izvajalki ga. Marjana Furlan in ga. Mojca Obrstar, strokovni delavki Vrtca Žužemberk.

Prva gibalna urica bo v ponedeljek, 6.11.2017 na Dvoru in v torek, 7. 11. 2017 v Žužemberku. 

Obvezna je športna oprema za otroke in starše.

Vsi, ki želite sodelovati, lepo vabljeni -tudi otroci, ki niso vključeni v vrtec.

Prijave zbiramo do 27. 10. 2017, vpišite se v tabelo na oglasni deski vrtca. Starši otrok, ki niso vključeni v vrtec, se prijavite na tel. številki 07 30 87 107 ali pa prijavo pošljite na spletni naslov vrtec.zuzemberk@gmail.com.

PRIDITE IN SE RAZGIBAJTE. S ŠPORTOM JE ŽIVLJENJE LEPŠE.

(Skupno 189 obiskov, današnjih obiskov 1)