Medeni teden je bil v skupini Čebelic obarvan s čebelicami, ki so jih otroci spoznavali preko fotografij, dvorskega čebelnjaka Meda si zaradi slabega vremena, nismo mogli ogledati. Smo pa to storili kasneje na sprehodu. Nastali so tudi likovni izdelki “čebelice” z odtisi otroških dlani, ki so bili razstavljeni v avli vrtca itd.

Utrinke nekaterih dejavnosti, ki so potekale v medenem tednu, si lahko ogledate na spodnjih fotografijah.

Seznanjanje s čebelami in čebelarstvom, ki ga je predstavil  vsem otrokom vrtca g. Roman Setnikar. Ogled filma Kranjska sivka Ogled lutkovne predstave, ki so jo pripravile delavke vrtca za vse otroke Kako je čebelica rešila zajčka in poslušanje skupinskega petja pesmi Čebelar. V skupini Čebelic pa nismo samo poslušali pesmice o čebelicah, ampak smo tudi zaplesali ob glasbi Čebelarja, ki jo je zaigrala na harmoniko ga. Angelca Bedene. Medeno je bilo tudi na tradicionalnem slovenskem zajtrku, ki ga je fotografiral g. Rok Nose za članek v Dolenjskem listu, ki si ga lahko ogledate tudi na njihovi spletni strani.

Vzg. Mateja Repar Silič

(Skupno 203 obiskov, današnjih obiskov 1)