» Mami, mami, poglej vabilo za Pikine igrarije, kjer bomo nastopali mali maturantje« je hitela pripovedovati Manca, ki je pri Metuljih.

»Ja mami, pa igre bodo, pa Pika nogavička,…« je bila navdušena Zala (Pikapolonice).

Res smo se  v četrtek, 16.06.2016, odpravile na vrt gasilskega doma Dvor, kjer so nas na vhodu pozdravile vzgojiteljice. Otroci so prejeli kartončke z motivom Pike nogavičke, na katere so pridno zbirali štampiljke po uspešno opravljenem delu. Lepo vreme je privabilo veliko vrtičkarjev željnih zabave, staršev ter bratcev in sestric.

UE8A3224

UE8A3232

Po začetnem pozdravu ge. Slavke Hrovat in ravnateljice ge. Mire Kovač so se predstavili »mali maturantje« Metulji. Pokazali so nam svoj  jutranji krog in dejavnosti, s katerimi so zapolnili leto. Sledila je slavnostna predaja ključa »malim maturantom« in himna OŠ Žužemberk, ki so jo zapeli Metulji in Miške. S simboličnim vstopom v šolo, so se »mali maturantje« poslovili iz vrtca ter ponosno zapeli Mali maturant.

UE8A3273

Srečanje se je nadaljevalo z igro o Piki nogavički, kako se je odpravila na pustolovščino v šolo s Tomažem in Anico. Po igri so se začele Pikine igrarije in presenečenja. Otroci so se zabavali in zbirali štampiljke na različnih športnih in ustvarjalnih igrah. Da je bilo vse skupaj še bolj zanimivo, so v Pikinem salonu poskrbeli za frizuro in obrazne poslikave.

UE8A3334

UE8A3358

UE8A3380

UE8A3395

UE8A3457

UE8A3579

Za presenečenje sta poskrbela dva ponija, na katerih so z velikim nasmeškom jezdili mali vrtičkarji. Seveda je bilo poskrbljeno tudi za sladko nagrado – sladoled.

UE8A3434

UE8A3552

UE8A3600

Hvala delavkam enote Dvor za lepo, skrbno ter prijetno popoldne, ki bo marsikaterem vrtičkarju ostalo še dolgo v lepem spominu.

UE8A3772

UE8A3719

UE8A3806

Fotografske in video utrinke pa si lahko ogledate na naslednji povezavi:

https://drive.google.com/folderview?id=0B9vcMG_YyNyfZERvR0lYeXlrTDg&usp=drive_web

 

Mamica Tina Iskra

(Skupno 519 obiskov, današnjih obiskov 1)