Vrtec Sonček pri OŠ Žužemberk 07 620 14 41, 030 717 740
 

Pred pričetkom novega vrtčevskega leta 2020/21

Spoštovani starši.

Iztekajo se zadnji dnevi šolskega leta 2019/20, ki nam bo zagotovo še dolgo ostalo v spominu zaradi izrednih razmer, ki jih je prinesla nova koronovirusna bolezen. V Vrtcu Sonček v novo šolsko leto vstopamo dobro pripravljeni na nove razmere in z optimizmom ter odgovornostjo, da bomo, ne glede na situacijo, tudi v letu 2020/21 svoje poslanstvo opravljali strokovno in v največjo korist naših »malih sončkov«.

V nadaljevanju vam posredujemo pomembne informacije v zvezi z organizacijo dela v prihajajočem šolskem letu.

Premik otrok v nove oddelke in premik otrok iz enote Jurček v enoto Medo Dvor bo v ponedeljek, 31.8.2020.

V nahrbtniku po potrebi zamenjajte oziroma dodajte otrokova rezervna oblačila ter preverite, ali velikost copat otroku še vedno ustreza. V ponedeljek bodo otroci že v novih oddelkih z novimi strokovnimi delavkami. Nahrbtnike in obutev pustite v garderobi novega oddelka, kjer bo že označen prostor za vašega otroka. Pleničke in ostale stvari, ki jih otrok potrebuje v vrtcu, oddajte novi vzgojiteljici. Nahrbtnike in ostale stvari otrok, ki imajo še rezervacijo, bodo v nove garderobe premestile vzgojiteljice. Za lažji prehod otrok iz enote Jurček v enoto Dvor bo v ponedeljek v oddelku Čebelice ga. Natalija Kobe, katero vsi bivši Medvedki in Polžki dobro poznajo in jim bo v pomoč pri navajanju na novo igralnico ter novi strokovni delavki.

V torek, 1. 9. 2020, ko se bodo v vrtec vrnili še zadnji počitnikarji in se nam bodo pridružili letošnji novinci, pa se bo uradno pričelo novo šolsko leto. Vrtec Sonček, ki je organizacijska enota OŠ Žužemberk, je od leta 2012 vodila ravnateljica ga. Mira Kovač, ki se 31. 8. 2020 zaradi osebnih razlogov poslavlja s tega mesta. Zahvaljujemo se ji za njen prispevek k izvedbi kvalitetnega programa predšolske vzgoje, hkrati pa se veselimo novega sodelovanja z go. Mijo Penca Vehovec, ki bo od 1. 9. 2020 vršiteljica dolžnosti ravnatelja OŠ Žužemberk.

V naših dveh enotah Jurček in Medo bomo s 1. 9. 2020 v 11 oddelkih skrbeli za dobro počutje in vsestranski razvoj 195 malčkov. V enoti Medo bomo imeli 4 oddelke: Čebelice (2-3 leta), Pikapolonice (3-4 leta), Miške (4-5 let) in Metulji (5-6 let), v enoti Jurček pa 7 oddelkov: Polžki in Ptički (1-2 leti), Mucki (2-3 leta), Zajčki in Mravljice (3-4 leta), Miškolini (4-5 let) in Ribice (5-6 let).

V naslednjih dneh se bo naši veliki vrtčevski družini pridružilo 30 novincev, ki bodo potrebovali čas, da se navadijo na svoj novi vrtčevski domek. Prav tako se bodo v vrtec vrnili otroci, ki so bili dlje časa doma zaradi počitnic, nekateri celo od zaprtja vrtcev v marcu. Ob njihovih vrnitvah lahko pričakujemo tudi stiske, ki se lahko kažejo z jokom, zavračanjem vrtca in težavnim jutranjim ločevanjem ter morebitnimi spremembami vedenja. S starejšimi otroki se lahko pogovorite, kako si lahko pomagajo v primeru stiske, izmislite si posebne jutranje kratke rituale ob ločevanju, predvsem pa otroka zjutraj predajte v skupino ljubeče, a hitro in z zaupanjem, da bo zmogel hitro sprejeti novo okolje in morebitne nove strokovne delavke, ki se bodo s svojo srčnostjo potrudile, da bodo potolažile in dobro poskrbele prav za vsakega našega »malega Sončka«.

Za zagotavljanje varnega in zdravega okolja ter preprečevanja morebitnega prenosa koronavirusne okužbe bomo še naprej dosledno izvajali naslednje ukrepe (glede na priporočila NIJZ):

 • Ukrepi na nivoju vrtca:
  • najpomembnejši ukrep: V vrtec vstopajo le ZDRAVI otroci, zaposleni in starši.
  • Stalnost skupin in strokovnih delavk brez jutranjega in popoldanskega združevanja oddelkov.
  • Omejevanje stikov otrok med oddelki.
  • Redno čiščenje in razkuževanje prostorov in sredstev.
  • Redno zračenje prostorov.
  • Organizacija dnevnega ritma oddelka in dejavnosti v skladu s priporočili NIJZ.
 • Ukrepi za starše:
  • Dosledno in odgovorno upoštevanje pravila, da v vrtec pripeljejo le popolnoma zdravega otroka.
  • Ob vstopu v vrtec obvezno razkuževanje rok.
  • Obvezna uporaba zaščitne maske.
  • Vzdrževanje ustrezne razdalje med ostalimi starši, otroci in zaposlenimi v vrtcu.
  • Izpolnitev izjave glede zdravstvenega stanja otroka (prvi prihod v vrtec ali ponovni prihod po počitnicah ali bolezni) – izjava je priložena v priponki.
  • Najkrajši možen čas zadrževanja v stavbi vrtca.
  • Neprinašanje igrač v vrtec (z izjemo tolažilnih igrač oz. ninic, ki ostanejo v oddelku).
  • Uporaba določenih vhodov:
   • Medo: vhod za vrtec (prepovedan vstop skozi vhod za šolo).
   • Jurček:
    • Starši otrok, ki imajo igralnice v nadstropju, obvezno uporabijo vhod v nadstropju.
    • Stopnice uporabljajo le starši, ki imajo otroke tako v pritličju kot tudi v nadstropju.

Starše tudi opozarjamo, da parkiranje pred vhodom v vrtec (oziroma pred vhodom v PŠ Dvor) ni dovoljeno.

Prosimo, da navedene ukrepe dosledno upoštevate in izvajate ter z njimi seznanite vse, ki pripeljejo oziroma odpeljejo vašega otroka iz vrtca.

Zaradi nezdruževanja oddelkov v jutranjem in popoldanskem času ima vsak oddelek svoj poslovalni čas, oblikovan glede na potrebe, ki ste jih v teh dneh posredovali vzgojiteljicam. Prosimo, da se navedenih ur držite, v izjemnih primerih odstopanj pa s tem vnaprej seznanite vzgojiteljice, da prilagodijo svoj delovni čas.

Na uvodnih roditeljskih sestankih, ki bodo potekali naslednji teden, vam bodo vzgojiteljice predstavile, kako bo potekal dnevni ritem v oddelkih ter letni delovni program za novo šolsko leto.

Razpored roditeljskih sestankov:

 • sreda, 3. 9. 2020:
  • ob 16. 30 oddelka Mucki in Čebelice ter
  • ob 17.00 oddelka Miškolini in Pikapolonice
 • četrtek, 4. 9. 2020:
  • ob 16.30 Mravljice in Metulji,
  • ob 16.45 Zajčki ter
  • ob 17.00 Ribice in Miške).

Zaradi preprečevanja širjenja morebitne okužbe vas prosimo, da na sestanek pride le en starš, ki si ob prihodu razkuži roke, uporablja zaščitno masko in ohranja ustrezno razdaljo med ostalimi udeleženci sestanka.

Posredujemo vam tudi informacije v zvezi z možnostmi plačila oskrbnine za vrtec.

 • Če imate v vrtcu dva ali več otrok, lahko zaprosite za prejemanje skupnega računa.
 • Račun oz. položnico lahko prejmete v elektronski obliki na vaš e- naslov  (namesto kuverte v vrtcu).
 • Možnost plačila računa preko trajnika (SEPA obremenitev).
 • Možnost plačila računa preko spletne banke.

Za vse navedene možnosti je potrebno izpolniti ustrezen obrazec (v priponki) in ga oddati v vrtcu.

Naj vas ponovno spomnimo, da je potrebno po ponovni vrnitvi otroka v vrtec po počitnicah ali bolezni prinesti izpolnjeno izjavo glede zdravstvenega stanja (prilagamo v priponki).

Ne glede na to, kako se bo sitaucija v zvezi s koronavirusom vnaprej razvijala, bomo delo in življenje vrtca zastavili, načrtovali in izvajali  v skladu z našim poslanstvom in cilji predšolske vzgoje, upoštevajoč smernice NIJZ. Kljub določenim omejitvam bomo iskali načine in poti za kvalitetno in strokovno izvedbo programa predšolske vzgoje (Kurikulum za vrtce) v varnem in spodbudnem okolju, kjer bo vsak naš »mali sonček« rastel in se razvijal v skladu s svojimi zmožnostmi.

Da bomo pri tem kar se da uspešni, pa bomo tudi vnaprej potrebovali vaše sodelovanje in zaupanje.

Lepo vas pozdravljamo z željo, da ostanete / ostanemo zdravi.

(Skupno 181 obiskov, današnjih obiskov 1)