Starše varovancev Vrtca in otrok Osnovne šole Žužemberk vabimo na predavanje dr. Bogdana Polajnerja, psihologa in psihoterapevta, z naslovom

5 ključnih elementov vzgoje in najpogostejše vzgojne napake staršev, ki bo

v torek, 15. 3. 2016, ob 17.00, v prizidku telovadnice OŠ Žužemberk.

Dr. Bogdan Polajner, priznani psihoterapevt in avtor programa za odvisnike Projekt človek, nam bo predstavil pomen zdravih odnosov in enotne vzgoje v družini. Spodbudil nas bo k razmišljanju o tem, kakšen vzor predstavljamo svojim otrokom, zakaj otroci resnično potrebujejo meje in starševski NE ter kako pomembno je, da otrok ob lepih stvareh v življenju doživlja tudi izkušnje napora, stiske, odrekanja in zavrnitve, kar ga uči, krepi in pripravlja na življenje. Spregovoril bo, kako pomembno pri vzgoji otrok je ravnovesje med realnimi pričakovanji do otroka in postavljanjem zahtev ter med pohvalo in kaznijo. Izpostavil bo najpogostejše vzgojne napake in pasti, v katere se starši ujamemo v prepričanju, da za otroka delamo najbolje.  

Ker je vzgoja otrok poslanstvo in naloga obeh staršev priporočamo, da se predavanja udeležita oba.

 

Svetovalna delavka za vrtec:                                                                                                                                        Ravnateljica:

Tanja Fabjančič, univ. dipl. soc. del., l. r.                                                                                                                 Mira Kovač, prof., l. r.

(Skupno 164 obiskov, današnjih obiskov 1)