V mesecu maju smo s skupino Muckov vstopili v svet domišljije, pravljic in umetnosti, spoznali pa smo tudi malo zgodovine. Cel mesec nas je spremljala glasbena pravljica Grad gradiček, ki smo jo prav vsi po vrsti vzljubili. Skoraj da ni bilo dneva, ko ne bi pravljice dramatizirali ali pa jo vsaj obnovili pred počitkom. Kadar smo dramatizirali, smo bili aktivni prav vsi – devet otrok se je spremenilo v junake iz pravljice, ostali pa so dogajanje podkrepili z igranjem na glasbila.

20160601_092015 (1)
“GRAD GRADIČEK RECI MI, ALI TUKAJ KDO ŽIVI?”
BOBNI SO PRITEGNILI PRAV VSE MUCKE
BOBNI SO PRITEGNILI PRAV VSE MUCKE

V igralnici smo imeli tudi malo grajsko tiskarno – vsak otrok je s pomočjo pripravljene šablone in valjčka natisnil grb Grada Gradička.

TISKANJE GRBA
TISKANJE GRBA

V okviru sklopa smo kar trikrat obiskali Žužemberški grad, ki je bil vedno znova pravo doživetje. Najbolj se nas je dotaknil zadnji obisk, ko smo v spodnjih prostorih našli Medveda Teptuna, nato pa nam je pot prekrižala še Žabica Kvakica. Po gradu smo iskali še ostale junake iz pravljice, vendar so se nam skrili. Smo pa našli pravljično sobo, čarovnico in mučilne naprave, ki smo jih tudi preizkusili.

OGLEDALI SMO SI GRAD
OGLEDALI SMO SI GRAD
MEDVED TEPTUN JE BIL DOMA, KJE PA JE VOLK GRABEŽ?
MEDVED TEPTUN JE BIL DOMA, KJE PA JE VOLK GRABEŽ?
TUDI ŽABICO KVAKICO SMO VIDELI
TUDI ŽABICO KVAKICO SMO VIDELI
"JOJ, TOLE PA NI RAVNO PRIJETNO!"
“JOJ, TOLE PA NI RAVNO PRIJETNO!”

Sklop smo zaključili z gledališko predstavo, na katero smo povabili Ptičke in Zajčke. Nastop nam je odlično uspel, prijetno pa je bilo tudi druženje ob sadju in bezgovemu čaju, ki smo ga pripravili kar sami.

TUDI OTROKE IZ SOSEDENJIH SKUPIN JE NAŠA PRAVLJICA ZELO PRITEGNILA.
TUDI OTROKE IZ SOSEDENJIH SKUPIN JE NAŠA PRAVLJICA ZELO PRITEGNILA.
GOSTOM SMO PRIPRAVILI DOBER IN ZDRAVILNI NAPITEK IZ POSUŠENIH BEZGOVIH CVETOV
GOSTOM SMO PRIPRAVILI DOBER IN ZDRAVILNI NAPITEK IZ POSUŠENIH BEZGOVIH CVETOV

Čeprav smo zakorakali že v junij in smo že začeli z novo temo, se otroci že zjutraj dogovarjajo, katero vlogo bi igrali danes. Še vedno boste morda iz igralnice zaslišali pesmico: »Grad Gradiček reci mi, ali tukaj kdo živi?«  ali pa: “Pridi le pridi, tu je lepo, stopi v gradiček, v njem je toplo.

Mucki z go. Mojco in go. Barbaro

(Skupno 280 obiskov, današnjih obiskov 1)