V skupini zajčkov se pogovarjamo o kmetiji nekoč in danes. Ugotovili smo, da so včasih kruh pekli doma. Otrokom je to kar malo poznano, saj vidijo, kako doma pripravljajo testo za pico, še posebno nekateri fantje so se pohvalili, da pico pripravi tudi očka. Tako smo v skupino povabili mamico, da nam je predstavila, postopek peke kruha.

Še preden je mamica vstopila smo telovadili in za sprostitev imeli masažo – pečemo kruh. Poimenovali smo sestavine in se v paru masirali. Potem pa smo prinesli stole in naredili veliko omizje, kjer se je vse dogajalo. Prva stvar je bilo temeljito umivanje rok, potem pa smo sledili navodilom mamice, ki je otroke povabila, da so ji vse pomagali.

Pripravili in poimenovali smo sestavine.

Počakali smo, da se kvas dvigne. Čas za pesmice in deklamacije.

Najprej vse zmešamo z žlico.

Potem je mamica Nina z rokama omesila skupaj. To smo morali poskusiti še ostali.

Testo je malo počivalo. Nato ga je mamica zrezala na koščke, da je vsak dobil svoj hlebček, ki ga je oblikoval in okrasil s semeni in jajčkom.

Štručke smo zložili na peki papir v pekaču in skupaj odnesli v kuhinjo, kjer so nam jih kuharice spekle.

Kmalu smo si ogledali zlatorumene izdelke. Zahvaljujemo se mamici Nini Kocjančič za obisk in prijetno predstavitev.

 Mateja Kuhelj

(Skupno 267 obiskov, današnjih obiskov 1)