Vedno več ljudi izbira domačo, lokalno pridelano hrano, saj ima ta za potrošnike številne prednosti. Če izberete lokalno hrano, podpirate slovenske kmete in s tem razvoj slovenskega podeželja ter posledično prispevate k samooskrbi Slovenije s hrano v prihodnosti.

S pomočjo našega hišnika Janija Draba smo v Jurčku na igrišču bogatejši za visoko gredo in manjšo gredico.

S prošnjami smo se obrnili na KZ Trebnje in Vrtnarski center Novo mesto, ki so nam jih z veseljem odobrili in v dar smo prejeli veliko sadik zelenjave in zelišč. Skupaj z otroki se jim najlepše zahvalujemo.

Sadike so zasejane, otroci pa kažejo veliko zanimanja za njihovo skrb, ni jim težko, želijo si biti odgovorni.

Ob opazovanju in preko lastnih izkušenj bodo otroci spoznavali pomen samooskrbe. Če bomo pa pojedli še svojo solatko, pa še toliko boljše.

Zapisala: Katja Konte

(Skupno 136 obiskov, današnjih obiskov 1)